iframe

آی فریم چیست ؟

آی فریم مخفف Inline Frame و یک عنصر قدرتمند در طراحی وبسایت است. احتمالاً تعداد زیادی فیلم YouTube یا آپارات را در سایتهای دیگری به غیر از  YouTube و آپارات مشاهده کرده اید.

ممکن است از خود بپرسید که چگونه این کار انجام شده است. به احتمال زیاد طراح وب یک عنصر iFrame را در آن صفحه قرار داده است.

 iFrame می تواند این کار را برای شما انجام دهد و انواع رسانه ها را در سایت های شما در هر صفحه ای که بخواهید وارد کند.

در این مقاله ، ما نگاه دقیق تری به iFrame و نحوه استفاده از آن خواهیم انداخت.

 

آی فریم چیست ؟

iFrame یک قاب درون یک قاب دیگر است که به شما امکان می دهد اسناد ، فیلم ها و رسانه های خود را در یک صفحه جاسازی کنید. با این کار می توانید یک صفحه وب ثانویه در صفحه اصلی خود نمایش دهید.

 

عنصر iFrame به شما امکان می دهد بخشی از مطالب را از منابع دیگر وارد کنید و آن در هر کجای صفحه خود قرار دهید.

 

هرچند که می بایست بدانید که نباید بیش از حد از آی فریم استفاده کنید.چون می تواند باعث کند شدن صفحه شما شده و خطر امنیتی ایجاد کند ، خصوصاً اگر از محتوای یک وب سایت مشکوک استفاده می کنید. در مورد iFrame به عنوان بخشی از محتوای سایت خود که در اصل بخشی از سایت شما نیست فکر کنید. به عنوان مثال ، اگر می خواهید برای تحریک خوانندگان خود یک ویدیوی YouTube اضافه کنید ، می توانید یک عنصر iFrame را به آن پست اضافه کنید.

نحوه استفاده از آی فریم

اکنون می دانید که آی فریم یک عنصر اضافی برای اشتراک مطالب از سایت های دیگر است. می توانید آن را اضافه کنید تا در مورد موضوعی خاص به خوانندگان آگاهی داده شود. با استفاده از تگ <iframe> در یک سند HTML می توانید یک عنصر iFrame را وارد کنید. کد زیر را کپی کرده و در notepad جایگذاری کنید و فایل را به صورت قالب .html ذخیره کنید:

 

<iframe src=”https://www.youtube.com/embed/dXBohfjc4WA” width=”680″ height=”480″ allowfullscreen></iframe>

 

کد بالا یک فیلم آموزشی YouTube را نشان می دهد. بیایید هر برچسب را جداگانه بررسی کنیم:

 

از برچسب <iframe>… </iframe> برای قرار دادن محتوای حاوی ویدیو در iFrame استفاده می شود.

منبع iFrame (src) منشأ محتوا از سرور خارجی یا داخلی است. فراموش نکنید که کد تعبیه شده را در URL قرار دهید.

Width  و  height نسبت ابعاد iFrame است. می توانید اندازه های ثابت مانند 680 × 480 پیکسل (px) را مانند مثال وارد کنید. یا می توانید برای تنظیم خودکار iFrame از روش مبتنی بر درصد (10٪ -100٪) استفاده کنید.

 

تهدیدات امنیتی

به طور طبیعی ، عنصر iFrame هیچ خطر امنیتی برای صفحه وب یا خوانندگان شما ندارد. بخشی از آن برای کمک به تولید کنندگان محتوا در افزودن مطالب جذاب بصری به خوانندگان ساخته شده است. با این وجود ، هنگام افزودن iFrame از یک وب سایت غیر معتبر ، باید مراقب باشید و توجه کافی را داشته باشید.

 

مشکل امنیتی به این صورت است که تزریق کد iFrame در برخی از وب سایت های قانونی وارد می شود که این نوع حمله بازدیدکنندگان را به یک سایت مخرب هدایت می کند ، سپس ویروس در سیستم بازدید کنندگان نصب می شود یا تلاش می شود اطلاعات حساس آنها را بدزدد. به همین دلیل توصیه نمی شود که iFrame را به عنوان جزئی جدایی ناپذیر در وب سایت خود قرار دهید.

 

اگر فکر می کنید وب سایتی ایمن نیست ، حتی به خود زحمت پیوند دادن آن را ندهید و محتوای آن را در عنصر iFrame قرار ندهید.

 

نتیجه

در مجموع ، اگر خواستار تعامل بیشتری با بازدیدکنندگان خود هستید ، iFrame یک عنصر قدرتمند برای این کار است.

iFrame را به عنوان بخشی از محتوایی که می سازید ، در نظر بگیرید ، نه به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از وب سایت خود. هر چند نباید بیش از حد از iFrame استفاده کنید.

اگر بتوانید سایت خود را بدون iFrame توسعه دهید بهتر است.

اگر همچنان به استفاده از آن برای رسیدن به اهداف خود نیاز دارید ، به خاطر داشته باشید که فقط از محتوای یک سایت معتبر استفاده کنید.

امیدواریم که این مقاله به شما در زمینه پیاده سازی و درک iFrame کمک کند

خوشحال می شویم نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

منبع

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *