الگوریتم گوگل

الگوریتم گوگل چیست؟

اگر با بازاریابی اینترنتی همراه باشید ، یا اینکه مدام در اینترنت در حال سرچ هستید ، احتمالاً نام الگوریتم های گوگل را شنیده اید. اما آیا تا به حال فکر کرده اید این الگوریتم ها دقیقاً چه هستند؟

 

برای اینکه بفهمید الگوریتم گوگل چیست ، ابتدا باید با مفهوم الگوریتم آشنا شوید. تعریف استاندارد الگوریتم این است: مجموعه ای از قوانین برای حل مسئله در تعداد مراحل محدود .

 

در زبان کامپیوتر ها ، یک الگوریتم زمینه ای را برای کامپیوتر فراهم می کند تا وظیفه ای کاملاً خاص را انجام دهد. به عنوان مثال ، ممکن است کامپیوتر طوری برنامه ریزی شده باشد که به طور تصادفی عددی بین 1 تا 100 ارائه دهد. این وظیفه ای است که بر اساس یک نقطه شروع و نقطه پایان تنظیم شده است.

الگوریتم گوگل چیست؟

الگوریتم های گوگل از همان تعریف اساسی و قاعده الگوریتمی که توصیف کردیم پیروی می کنند. به آخرین باری که چیزی را در گوگل جستجو کرده اید فکر کنید. هر چیزی را که در گوگل سرچ کنید میلیون ها نتیجه برای شما نمایش داده خواهد شد.

 

اما چگونه و به چه ترتیبی تصمیم می گیرد که کدام نتیجه را به شما نشان دهد؟ توسط یک الگوریتم

 

گوگل یک الگوریتم بسیار پیچیده برای ارائه نتایج جستجو دارد و تقریبا مرتباً در حال تغییر است.اگرچه این شرکت الگوریتم دقیق را علنی نمی کند ، اما در اینجا چند عنصر آورده شده است که می دانیم بر توانایی نمایش یک صفحه در نتایج کلمات کلیدی خاص تأثیر دارند:

  • کلمه کلیدی در عنوان صفحه ، تگ های هدر و توضیحات متا
  • تعداد لینک های طبیعی موجود در صفحه
  • نحوه عملکرد وب سایت در موبایل ها ، لپ تاپ و تبلت ها

البته اینها تنها برخی از خصوصیاتی است که الگوریتم گوگل هنگام تعیین نحوه رتبه بندی صفحات بررسی می کند. احتمالاً دهها یا حتی صدها مورد دیگر هم وجود دارد.

گوگل چگونه تعیین می کند که کدام عنصر بیشترین اهمیت را دارد؟

همانطور که الگوریتم گوگل یک صفحه وب را “می خواند” ، برای هر صفتی که در صفحه جستجو می کند یک مقدار عددی از پیش تعیین شده در نظر می گیرد. سپس این مقدار عددی به نتیجه نهایی اضافه می شود. بنابراین ، صفحه ای که دارای مطلوب ترین صفات باشد بالاترین رتبه بندی را خواهد گرفت زیرا الگوریتم به آن اهمیت بیشتری می دهد.

 

این محاسبات توسط پلتفرم گوگل به سرعت باورنکردنی انجام می شود البته ممکن است با دستکاری توسعه دهندگان وب در صفاتی که به رتبه بندی صفحات در یک وب سایت یا یک صفحه کمک می کنند ، رتبه بندی ها تغییر کند.

 

صفحه ای که برای یک کلمه کلیدی رتبه سوم را دارد ممکن است با تغییر محتوای آن ، به رتبه اول برسد یا اینکه حتی به ررتبه دهم سقوط کند. معمولاً رتبه های برتر توسط مشاغل و وب سایت هایی که بهینه سازی موتور جستجو یا SEO را در سایت های خود انجام می دهند ، اشغال می شود.

الگوریتم گوگل برای جستجو چیست؟

الگوریتم اصلی گوگل برای هر جستجوی انجام شده در سایت استفاده می شود ، اما توسط جستجوگر شخصی سازی می شود.

 

الگوریتم برای هر جستجو تنظیم می شود ، و حتی با کوچکترین تغییر در املا و ترتیب کلمات می تواند تغییر کند. سپس نتایج در اختیار کاربر قرار می گیرد ، و او می تواند تصمیم بگیرد کدام سایت را بازدید کند.

 

این امر به سرعت اتفاق می افتد. علاوه بر این ، این مورد نشان می دهد که الگوریتم گوگل برای ارائه طیف گسترده ای از شخصی سازی طراحی شده است. در سال های اخیر ، جستجوی گوگل به اندازه کافی پاسخگو بوده است که در صورت تایپ یک اصطلاح توسط کاربر ، پیشنهادات خود را ارائه می دهد.

الگوریتم گوگل برای سئو چیست؟

همانطور که قبلاً ذکر شد ، الگوریتم گوگل تا حدی از کلمات کلیدی برای تعیین رتبه بندی صفحه استفاده می کند. بهترین راه برای رتبه بندی برای کلمات کلیدی خاص انجام SEO است. SEO در واقع روشی است که به گوگل می گوید وب سایت یا صفحه وب مربوط به یک موضوع خاص است.

 

سال ها پیش ، “بسیاری از سایت ها” محتوای معمول سایت خود را “کلمات کلیدی” می دانستند. در اصل ، آنها تصور می کردند که الگوریتم گوگل فکر می کند هرچه تعداد کلمات کلیدی بیشتر نوشته شود ، اهمیت صفحه نیز بیشتر است.

 

هنگامی که گوگل متوجه این موضوع شد ، آنها الگوریتم خود را تغییر دادند تا سایتهایی را که صفحات آنها را با کلمات کلیدی پر می کنند ، و همچنین بسیاری دیگر از اقدامات SEO “کلاه سیاه” را مجازات کنند. اگرچه ممکن است بلافاصله متوجه آن نشوند ، اما در نهایت Gگوگل آنچه را که می خواهید انجام دهید متوجه شده و رتبه بندی شما آسیب می بیند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *