بردکرامب چیست؟

بردکرامب یک مسیر نوشتاری کوچک است که اغلب در بالای صفحه قرار دارد و محل کاربر را در سایت نشان می دهد. به عنوان مثال در use-ssl.com ، مسیر  بردکرامب  این صفحه بصورت زیر است:


خانه /مقالات/طراحی وب سایت/بردکرامب چیست

 این مسیر breadcrumb  بلافاصله مکان شما را در وبسایت ما نشان می دهد. هر مرحله از آن مسیر قابل کلیک است ، تا بازگشت به صفحه اصلی که همان خانه است.

بردکرامب ها همچنین در نتایج جستجوی Google هم ظاهر می شوند

 

اما چرا به آن کمک بردکرامب گفته می شود؟

وقتی هانسل و گرتل به جنگل رفتند ، هانسل تکه های نان را روی زمین انداخت تا اگر گم شدند بتوانند راه خانه خود را پیدا کنند. این breadcrumb سرانجام الگویی شد که این روزها در وب سایت ها می بینیم.

در وب سایت هایی که صفحات زیادی دارند ، پیمایش از طریق بردکرامب می تواند نحوه پیدا کردن صفحات و محصولات را برای کاربران را تا حد زیادی بهبود بخشد.

بردکرامب تعداد دفعاتی را که بازدید کننده وب سایت برای دستیابی به صفحه ای با سطح بالاتر نیاز دارد کاهش می دهد و قابلیت جستجو در بخشها و صفحات وب سایت را بهبود می بخشد. آنها همچنین راهنمای بصری موثری هستند که موقعیت کاربر را در سلسله مراتب وب سایت نشان می دهد.

 

انواع مختلف بردکرامب

شاید متوجه شده باشید که بردکرامب انواع مختلفی دارد که این سه مورد رایج تر است:

 

 •         بردکرامب مبتنی بر سلسله مراتب

این مورد رایج ترین نوع بردکرامب است که به شما می گویند که در یک ساختار سایت کجا هستید و چند مرحله برای بازگشت به صفحه اصلی وجود دارد. چیزی مانند صفحه اصلی> وبلاگ> دسته> نام مقاله

سلسله مراتبی

 •          بردکرامب مبتنی بر ویژگی

بردکرامب مبتنی بر ویژگی معمولاً زمانی دیده می شود که کاربر در یک سایت تجارت الکترونیکی جستجو کرده باشد و breadcrumb آن از ویژگی های محصول تشکیل شده باشد – به عنوان مثال: صفحه اصلی> گروه محصول> جنسیت> اندازه> رنگ.

بردکرامب ویژگی

 •          بردکرامب مبتنی بر تاریخچه

بردکرامب مبتنی بر تاریخ دقیقاً طبق آنچه در سایت انجام داده اید ، نمایش داده می شوند. این موارد را به عنوان گزینه ای برای نوار تاریخچه اینترنت خود در نظر بگیرید ، بنابراین چیزی شبیه به این دریافت می کنید: صفحه اصلی> صفحه قبلی> صفحه قبلی> صفحه قبلی> صفحه فعلی.

 

مزایای استفاده از بردکرامب

استفاده از این اشاره گرهای مفید در سایت چندین مزیت دارد. بیایید نگاهی سریع به آنها بیندازیم:

 

 1.  گوگل آنها را دوست دارد
  علاوه بر اینکه بازدیدکنندگان شما بردکرامب را دوست دارند ، گوگل نیز آنها را خیلی دوست دارد. breadcrumb ها به Google روش دیگری برای پی بردن به چگونگی ساختار وب سایت شما می دهند ، اما همانطور که قبلاً به آن پرداخته شد ، Google ممکن است از آنها در نتایج جستجوی واقعی نیز استفاده کند ، درنتیجه شما را برای کاربران بسیار جذاب تر می کند.

 2. تعامل و تجربه کاربر را در سایت افزایش می دهند
  مردم از گم شدن در وبسایت ها متنفرند. وقتی مردم با مکان جدیدی روبرو می شوند ، افراد اغلب در جستجوی اشیا قابل شناسایی یا علامت های آشنا به اطراف خود نگاه می کنند – و این در مورد وب سایت ها نیز صدق می کند. شما باید بازدید کنندگان را راضی نگه دارید و گم شدن کاربران را تا حد ممکن کاهش دهید. بردکرامب ها می توانند به تعامل شما کمک کنند ، زیرا آنها یک عنصر رابط هستند که راهی برای خروج به مردم نشان می دهند. نیازی به کلیک روی دکمه بازگشت نیست!

 3. bounce rates را پایین می آورند
  به سختی کسی از طریق صفحه اصلی وارد سایت می شود ، همه چیز از طریق جستجوی ارگانیک انجام می شود. این بدان معنی است که هر قسمت از سایت شما می تواند یک نقطه ورود باشد. اگر صفحه انتخاب شده نیاز آنها را برآورده نکند ، باید راهی برای راهنمایی این بازدید کنندگان به سایر قسمتهای سایت پیدا کنند. بردکرامب ها می توانند نرخ bounce rates را کاهش می دهند زیرا شما به بازدیدکنندگان یک روش جایگزین برای مرور سایت خود ارائه می دهید. فکر نمی کنید بهتر است یک بازدید کننده به صفحه اصلی سایت شما بازگردد تا اینکه دوباره به Google برگردد؟

چه موقع باید از بردکرامب استفاده کنید؟

برای وب سایت های بزرگ و وب سایت هایی که دارای صفحات مرتب شده طبق سلسله مراتب هستند از پیمایش breadcrumb استفاده کنید. یک نمونه عالی وب سایت های تجارت الکترونیکی هستند که در آن طیف گسترده ای از محصولات در دسته های بندی های گوناگون وجود دارند.

امیدواریم بصورت دقیق مفهوم بردکرامب را متوجه شده باشید و اگر سوالی دارید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید

منبع

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *