کاربر در وردپرس

نقش کاربر در وردپرس چیست؟

User Role یا نقش کاربر در وردپرس

نقش کاربر مجوزها را برای انجام گروهی از کارها برای کاربران تعریف می کند. در نصب پیش فرض وردپرس ، برخی از نقش های از پیش تعریف شده با مجموعه ای از مجوزهای از پیش تعریف شده وجود دارد. این نقش ها Super Admin ، Administrator ، Editor ، نویسنده ، Contributor و مشترک هستند. هر نقش دارای تعداد معینی از وظایف تعیین شده است که مجاز به انجام آنها است و به عنوان “توانایی” شناخته می شوند. قابلیت های بی شماری از جمله “نظرات” ، “انتشار_ پست” و “کاربران_ ویرایش” وجود دارد. اگرچه هر نقشی دارای مجموعه ای از قابلیت های از پیش تعریف شده است ، اما می توان از یا به هر نقش قابلیت های جدیدی اضافه و حذف کرد. نقش های کاربر در سایت های چند نویسنده وردپرس بسیار مفید است.

نقش کاربر در وردپرس

نقش کاربر در وردپرس

تا آنجا که به نقش های پیش فرض مربوط می شود ، Super Admin بالاترین سطح دسترسی را دارد در حالی که مشترک کمترین دسترسی را دارد. نقش مشترک فقط به کاربر اجازه می دهد پست ها را بخواند اما چیزی ننویسد. مشارکت کننده می تواند پست بنویسد اما آنها را منتشر نکند. نقش نویسنده می تواند پست های خود را بنویسد و منتشر کند در حالی که ویراستاران می توانند همین کار را برای پست های خود و همچنین دیگران انجام دهند. سرپرست به همه ویژگی های مدیریت در یک سایت واحد دسترسی دارد و Super Admin در صورت وجود به کل شبکه دسترسی دارد.

استفاده از پلاگین

با استفاده از پلاگین ها می توان نقش های کاملاً جدیدی را اضافه و حذف کرد. این امر به مدیر وب سایت اجازه می دهد تا افرادی را که می توانند پست ها را منتشر و ویرایش کنند ، صفحات ایجاد کنند ، پلاگین ها را مدیریت کنند ، نظرات را تعدیل کنند ، کاربران دیگر را مدیریت کنند ، لینک ها را تعریف کنند ، مضامین و موارد دیگر را مدیریت کنند,مدیریت کند.

محدود کردن قابلیت های نقش های مختلف به مدیران وب سایت وردپرس اجازه می دهد تا کاربران دیگر در سایت آن ها مشارکت کنند. نقش های کاربر این امکان را برای وب سایت های وردپرس فراهم می کند تا چندین نویسنده و هزاران کاربر ثبت شده داشته باشند. این انعطاف پذیری , وردپرس را از یک سکوی ساده انتشار وبلاگ به بستری شبیه یک جامعه تبدیل کرده است که قادر به تأمین نیرو در سایت های عضویت ، نشریات آنلاین بزرگ و انواع دیگر سایت ها است که معمولاً به کاربران زیادی نیاز دارند.

برای ایجاد کاربران جدید در وردپرس این مقاله را مطالعه نمایید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *