rich snippets

rich snippet چیست؟و تاثیر آن بر سئو

شاید در مورد مفهوم rich snippet یا قطعه های غنی شنیده باشید. کارشناسان سئو فکر می کنند همه می دانند ریچ اسنیپت دقیقاً چیست. اما ، برای تازه کارهای SEO ، یک rich snippet واقعا اصطلاحی مبهم است. ریچ اسنیپت واقعا چیست؟ وقتشه که توضیح دهیم ریچ اسنیپت ها چی هستند ، چرا برای SEO مهم هستند و چگونه می توان آنها را برای سایت تهیه کرد.

rich snippet چیست؟

یک قطعه یا یک اسنیپت نتیجه ای است که گوگل در نتایج جستجو به کاربر نشان می دهد. وقتی که واژه ای را در گوگل سرچ میکنیم لیستی از نتایج با قطعه های عادی و قطعه های غنی را نشان خواهد داد.

 

اگر دقت کنید ، گوگل عنوان را به رنگ آبی ، URL را با رنگ سیاه و شرح آنچه در آن صفحه است به ما نشان می دهد. این همان چیزی است که ما آن را قطعه یا snippet می نامیم ، چیزی که Yoast سئو به شما کمک می کند تا با پیش نمایش Google / snippet سایتتان را بهینه کنید.

 

یک نتیجه یا ریچ اسنیپت اطلاعات اضافی زیادی را بین URL و توضیحات نشان می دهد.در این قطعه ، تصویری از موضوع سرچ اضافه می شود ، می توانید رتبه بندی آن را نیز مشاهده کنید. بنابراین حاوی اطلاعات بسیار بیشتری نسبت به قطعه عادی است. و به همین دلیل آن را یک قطعه غنی یا به عبارتی rich snippet می گویند.

 

در مورد Rich Answers اینجا بخوانید.

 

البته بسته به سایت شما و محتوایی که ارائه می دهید انواع مختلفی از نتایج غنی در گوگل وجود دارد.

چرا نتایج غنی برای سئو مهم هستند؟

اجازه دهید در مورد چگونگی تهیه آنها صحبت کنیم. نتایج غنی از سایر قطعه های موجود در نتایج جستجو متمایز هستند. آنها بسیار جذاب تر به نظر می رسند و کاربران با مشاهده آنها بلافاصله اطلاعات زیادی کسب می کنند. این مورد برای دیده شدن سایت شما عالی است ، همچنین می تواند میزان کلیک شما را افزایش دهد.

 

قطعه های غنی قطعه هایی هستند که نرخ کلیک بالاتری دارند. افراد ترجیح می دهند بر روی نتایجی که به آنها اطلاعات بیشتری می دهد کلیک کنند.

 

اگر نرخ کلیک یک اسنیپت افزایش یابد ، از سمت آن نتیجه جستجو بازدید بیشتری خواهید داشت. نه به این دلیل که موقعیت شما در موتور جستجو تغییر کرده است ، بلکه فقط به این دلیل است که افراد بیشتری روی نتیجه شما کلیک می کنند.

 

اما این تمام ماجرا نیست. در طولانی مدت ، همین rich snippet ها بر رتبه سایت نیز تأثیر می گذارند. هرچه افراد بیشتری روی نتیجه ای از سایت شما کلیک می کنند ، گوگل متوجه می شود که افراد ارزش صفحه شما را بالاتر از سایر صفحات می دانند. این مسئله به گوگل می گوید صفحه شما نتیجه خوبی برای آن جستجوی خاص است و مطمئناً اینجوری گوگل رتبه بندی شما را در طولانی مدت بهبود می بخشد!

 

بنابراین این خیلی خوبه که روی نتایج غنی سایت خود کار کنید!

چگونه قطعه ای rich snippet می شود؟

اگر داده های ساختاری , محتوای ساختار یافته و با کیفیت به سایت خود اضافه کنید ، گوگل می تواند نتایج غنی یا قطعه های خوبی را نشان دهد. داده های ساختاری قطعه ای از کد در یک قالب خاص هستند که به گونه ای نوشته شده اند که موتورهای جستجو آنها را درک می کنند. موتورهای جستجو کد را می خوانند و از آن برای ایجاد نتایج غنی استفاده می کنند.

Yoast SEO می تواند به شما در شروع کار کمک کند.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *