غیرفعال کردن تخلیه خودکار سطل زباله وردپرس

آیا می خواهید تعداد دفعات تخلیه سطل زباله در وب سایت وردپرس خود را تغییر دهید یا از تخلیه خودکار سطل زباله وردپرس جلوگیری کنید؟

به طور پیش فرض، وردپرس به طور خودکار هر چیزی را که به مدت 30 روز در سطل زباله بوده است حذف می کند. اما برخی از کاربران ممکن است دوست داشته باشند سطل زباله زودتر یا دیرتر تخلیه شود یا ترجیح دهند سطل زباله را به صورت دستی خالی کنند.

در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه تخلیه خودکار سطل زباله در وردپرس را محدود یا غیرفعال کنید.

 

سطل زباله یا trash در وردپرس چیست؟

وردپرس یک ویژگی سطل زباله را در نسخه 2.9 اضافه کرد که درست مانند recycle bin یا trash در رایانه شما کار می کند.

به عبارت دیگر، پست های حذف شده شما به طور دائم حذف نمی شوند، بلکه به سطل زباله ارسال می شوند، بنابراین می توان آنها را برای مدتی بازیابی کرد.

هر کسی می تواند به طور تصادفی روی لینک Delete در یک پست کلیک کند. به همین دلیل است که وردپرس بازیابی پست ها و صفحات حذف شده را آسان می کند.

بیشتر بدانید:

خالی کردن سطل زباله وردپرس به طور خودکار

وب سایت وردپرس شما پس از 30 روز به طور خودکار هر چیزی را در سطل زباله حذف می کند تا انباشته نشود. اگر می‌خواهید از تخلیه خودکار سطل زباله وردپرس جلوگیری کنید، این مقاله را تا انتها دنبال کنید

اگر نمی خواهید وردپرس به طور خودکار همه چیز را از سطل زباله حذف کند چه؟ یا ترجیح می دهید بیشتر یا کمتر از یک بار در ماه تخلیه شود. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توانید هر چند وقت یکبار که دوست دارید به طور خودکار آن را تخلیه کنید.

در زیر به سه روش می پردازیم. روش اول برای اکثر کاربران ساده ترین روش است.

روش 1: تغییر زمان تخلیه سطل زباله وردپرس با یک افزونه
روش 2: تغییر زمان تخلیه سطل زباله وردپرس با استفاده از کد
روش 3: جلوگیری از تخلیه خودکار سطل زباله وردپرس

 

روش 1: تغییر زمان تخلیه سطل زباله وردپرس با یک افزونه

ابتدا باید افزونه Change Empty Trash Time را نصب و فعال کنید. 

پس از فعال سازی، باید به صفحه تنظیمات » عمومی داشبورد مدیریت خود مراجعه کنید. هنگامی که به آنجا رسیدید، به پایین صفحه بروید و تنظیمات جدید «Time to empty trash» را پیدا خواهید کرد.

به سادگی تعداد روزهایی که وردپرس باید برای خالی کردن سطل زباله صرف کند را تایپ کنید. به عنوان مثال، می توانید 1 را برای روزانه، 7 را برای هفتگی و 30 را برای ماهانه تایپ کنید.

اگر 0 را تایپ کنید، پست ها و صفحات حذف شده به جای قرار گرفتن در سطل زباله برای همیشه حذف می شوند.

توجه: در مورد تنظیم زمان خالی کردن روی 0 بسیار مراقب باشید. بازیابی پست ها و صفحاتی که برای همیشه حذف شده ممکن است دشوار باشد. پس قبل از هرچیزی مطمئن شوید که از یک افزونه پشتیبان گیری استفاده می‌کنید.

فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

روش 2: تغییر زمان تخلیه سطل زباله وردپرس با استفاده از کد

همچنین می توانید با استفاده از یک قطعه کد، نحوه تخلیه منظم سطل زباله را پیکربندی کنید. این روش برای مبتدیان توصیه نمی شود، بنابراین اگر با کدها آشنا نیستید، باید به جای آن از روش 1 استفاده کنید.

برای این روش، باید فایل wp-config.php خود را ویرایش کنید.

شما می بایست خط زیر را در فایل wp-config.php خود اضافه کنید. شما باید آن را نزدیک به انتهای فایل، درست قبل از خطی که می‌گوید «That’s all, stop editing! Happy blogging» جای‌گذاری کنید

define('EMPTY_TRASH_DAYS', 1 ); //Integer is the amount of days

اگر این کد را همانطور که هست بگذارید، سطل زباله شما هر روز خالی می شود. با خیال راحت شماره 1 را به شماره دیگری تغییر دهید و سطل زباله پس از آن تعداد روز خالی می شود.

اگر اصلاً نمی خواهید از ویژگی سطل زباله استفاده کنید، باید عدد را روی 0 تنظیم کنید. پست ها و صفحات حذف شده بدون قرار گرفتن در سطل زباله برای همیشه حذف می شوند. بازیابی پست ها و صفحاتی که برای همیشه حذف شده ممکن است دشوار باشد. پس قبل از هرچیزی مطمئن شوید که از یک افزونه پشتیبان گیری استفاده می‌کنید.

فراموش نکنید که پس از انجام تغییرات، فایل wp-config.php را ذخیره کنید.

روش 3: جلوگیری از تخلیه خودکار سطل زباله وردپرس

آیا می خواهید از تخلیه خودکار سطل زباله وردپرس جلوگیری کنید؟ 

به سادگی این قطعه کد کوچک را در فایل functions.php قالب خود اضافه کنید.

function wpb_remove_schedule_delete() {
    remove_action( 'wp_scheduled_delete', 'wp_scheduled_delete' );
}
add_action( 'init', 'wpb_remove_schedule_delete' );

 

اکنون هنگامی که یک مورد را به سطل زباله ارسال می کنید، تا زمانی که فایل های سطل زباله خود را مشاهده کنید و به صورت دستی روی دکمه خالی کردن سطل زباله کلیک کنید، در آنجا باقی می ماند.

امیدواریم این آموزش به شما در نحوه تخلیه خودکار سطل زباله وردپرس کمک کرده باشد 

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در بخش نظرات، در انتهای صفحه نظرتان را با ما به اشتراک بگذارید

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)