گوتنبرگ چیست

گوتنبرگ چیست؟

مقدمه ای برای ویرایشگر جدید بلوک در وردپرس

اگر از وردپرس برای مدت زمان طولانی استفاده کرده اید ، به احتمال زیاد با ویرایشگر آن خوب آشنا شده اید. با این حال ، ممکن است شما شایعاتی درباره تغییراتی که در آینده در نحوه تولید محتوا توسط کاربران وردپرس بوجود می آید شنیده باشید. شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که “گوتنبرگ چیست؟”

 

به طور خلاصه ، گوتنبرگ یک ویرایشگر کاملاً جدید در بستر وردپرس است. این روش می تواند ایجاد پست ها ، صفحات ، محصولات و تقریباً همه موارد دیگر در سایت شما را کاملاً تغییر دهد. گوتنبرگ به عنوان بخشی از WordPress 5.0 شناخته می شود که در اوایل نوامبر 2018 منتشر شده است.

 

اگر هنوز متوجه نشده اید که دقیقاً “گوتنبرگ چیست؟” ، نگران نباشید. در این مقاله ، ما همه اصول را بیان خواهیم کرد و به شما نشان خواهیم داد که چگونه ویرایشگر جدید را استفاده کنید.

گوتنبرگ چیست؟

از زمان تأسیس ، ویرایشگر وردپرس در قالب فعلی که توسط ویرایشگر منبع باز TinyMCE ساخته شده است تغییر زیادی نکرده است.

ویرایشگر وردپرس

ویرایشگر وردپرس

البته این موضوع چندان هم غیر معمول نیست توسعه در بستر اصلی وردپرس معمولاً کند و تدریجی است. با این حال ، در طول زمان برخی از عناصر آن ، مانند ویرایشگر ، از رده خارج شده اند (حداقل از نظر برخی از کاربران).

 

در سراسر وب ، روش های بصری دیگری برای ایجاد محتوا محبوب شده اند. به دلیل رشد منفی ای که در وردپرس اتفاق افتاد روز به روز کاربران بیشتری از وردپرس فاصله می گرفتند.جایی که Wix و Squarespace در آن وجود دارند. حتی انجمن وردپرس نیز در این امر سهیم بوده و تعداد زیادی افزونه صفحه ساز (مانند Elementor و Divi) ایجاد کرده است که به شما امکان می دهد از یک ابزار drag & drop برای طراحی چیدمان با استفاده از عناصر مجزا استفاده کنید.

 

خلاصه که این سبک از ایجاد محتوا باعث شده است ویرایشگر اصلی وردپرس دچار تغییرات و دگرگونی شود ، به همین دلیل است که در فرم گوتنبرگ یک بازسازی کامل مشاهده می کنید.

ادیتور گوتنبرگ در وردپرس

ادیتور گوتنبرگ در وردپرس

پس گوتنبرگ چیست؟ یک ویرایشگر کاملاً جدید وردپرس است که بیشتر شبیه ابزارهای صفحه ساز وب سایت و طراحی است. حال با دقت بیشتری به نحوه عملکرد آن خواهیم پرداخت. ولی اجازه دهید ابتدا در مورد مزایا و مشکلات احتمالی آن صحبت کنیم.

برای مطالعه نحوه ایجاد سایت وردپرسی کلیک کنید.

نکات مثبت و منفی گوتنبرگ

اگر قبل از خواندن این مقاله چیزی در مورد گوتنبرگ شنیده باشید ، ممکن است متوجه شده باشید که این تغییر در ویرایشگر وردپرس بسیار بحث برانگیز است. تعداد زیادی از کاربران وردپرس وجود دارند که فکر می کنند این تغییر یک پیشرفت امیدوارکننده و ضروری است و البته خیلی ها هم ترجیح می دهند این تغییرات وجود نداشته باشد.

 

بحث در مورد گوتنبرگ پیچیده است و مردم دلایل منحصر به فرد خود را برای حمایت یا مخالفت با آن دارند. با این حال ، بیایید چند مورد مثبت و منفی احتمالی ویرایشگر گوتنبرگ را جمع بندی کنیم.

ویژگی های مثبت

توسعه دهندگان گوتنبرگ امیدوارند که:

  • فرآیند تولید محتوا برای مبتدیان آسان تر شود .
  • به شما کمک می کند محتوای خود را در قالبی نزدیک به چیزی که در ظاهر آن خواهید دید ببینید.
  • با حذف نیاز به کدنویسی جداگانه ، تجربه ایجاد محتوا را داشته باشید.
  • از طریق انواع عناصر موجود ، گزینه های بیشتری برای سفارشی سازی محتوای خود فراهم کنید.
  • نیاز به نصب افزونه جداگانه صفحه ساز نداشته باشید.

مشکلات احتمالی

با این حال ، کسانی که نگران ورود گوتنبرگ هستند نگرانند که:

  • اگرچه هدف تهیه یک رابط بصری است ، اما یادگیری آن در واقع دشوارتر است.
  • با تم ها و پلاگین های موجود درگیری زیادی وجود خواهد داشت و حتی ممکن است سایت های خاصی را خراب کند.
  • هنوز امکان آن نیست که به عنوان بخشی از پلتفرم اصلی ساخته شود و باید به عنوان یک افزونه جداگانه برای آینده نگهداری شود.

مهم نیست ، گوتنبرگ با به روزرسانی مهم بعدی بخشی از وجود وردپرس خواهد شد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *