پوسته فرزند

پوسته فرزند چیست؟

در این مقاله ، ما در مورد پوسته فرزند یا همان Child theme وردپرس و اینکه چرا باید از آن استفاده کنید صحبت خواهیم کرد.

همچنین دلیل اینکه چرا ساخت پوسته فرزند مهم است  را بیان می کنیم  و نحوه انجام آن را به شما آموزش می دهیم.

یکی از نکات بسیار خوب در مورد استفاده از وردپرس قابلیت شخصی سازی آن است. با این وجود ، اما می بایست بدانید که برخی پروتکل ها و قوانین وجود دارد که باید قبل از شروع به شخصی سازی از آنها پیروی کنید. در غیر این صورت ، ممکن است تنظیمات سفارشی شما آن طور که انتظار دارید کار نکند.

 

اینجاست که پوسته فرزند به کمک شما می آید. پوسته های فرزند یک ویژگی وردپرس هستند که به شما امکان می دهند قالب موردنظر خود را با خیال راحت شخصی سازی کنید و کلیه تنظیمات خود را مرتب نگه دارید. هنگامی که نحوه استفاده از آنها را یاد گرفتید ، مدیریت سایت شما بسیار آسان تر خواهد شد ، به خصوص اگر زمان زیادی را صرف تغییرات و سبک قالب خود کنید.

پوسته فرزند چیست و چرا باید از آنها استفاده کنید؟

پوسته فرزند وردپرس دقیقاً همانند یک قالب اصلی در سطح سایت شما کار می کند. پس از فعال شدن ، دقیقاً مانند قالب اصلی شما کار خواهد کرد. تفاوت در این است که پوسته های فرزند دارای «والدینی» هستند که همه ویژگی های آنها را به ارث می برند.

 

به عنوان مثال ، تصور کنید که ازقالب Twenty Seventeen در وبسایت خود استفاده می کنید. در هر لحظه می توانید برای آن فرزند بسازید ، که ظاهری یکسان داشته باشد. همچنین، شما می توانید هر قسمت از طرح چایلد تم را تغییر دهید بدون اینکه بر روی والدین آن تأثیر بگذارد.

می توانید قالب اصلی خود را با خیال راحت به روزرسانی کنید. هنگامی که یک قالب را به روز می کنید ، هرگونه تغییری که در کد آن ایجاد کرده اید ، از دست می دهید. اما اگر از چایلد تم استفاده کنید و والدین آن را به روز کنید ، این مسئله را دور می زنید و مشکل حل می شود.

پیگیری تغییرات ایجاد شده در یک چایلد تم آسان تر است. بسیاری از قالب های وردپرس شامل ده ها فایل و صدها خط کد هستند و ایجاد هرگونه تغییر در آنها هر چقدر هم که کم باشد ممکن است پیچیده باشد.

با استفاده از طرح  پوسته فرزند ، می توانید در محتوای قلب خود تغییراتی ایجاد کنید و همچنان کل قالب را مرتب نگه دارید.

بیایید با استفاده از یک مثال آنچه را که تاکنون آموخته ایم را جمع بندی کنیم.

 

اگر یک طرح چایلد تم برای Twenty Seventeen ایجاد کنید ، وردپرس آن را به عنوان یک پوسته متفاوت تشخیص می دهد. و این درحالی است که پوسته فرزند وارث همه سبک ها و ویژگی های والدینش است. سپس وردپرس هر تغییری را که در چایلد تم اعمال کرده اید جایگزین موارد پیش فرض آن می کند و سپس سایت را لود می کند. در این صورت ، آن ها را به جای پوسته Twenty Seventeen پیش فرض نمایش می دهد.

 

شاید مشکل به نظر می رسد ، اما واقعا ساده است اگر شما یاد بگیرید چگونه یک مورد پوسته فرزند ایجاد کنید و آن را بصورت عملی ببینید.

در این باره بخوانید:

قالب نال شده یا اورجینال ؟

5 نکته در انتخاب قالب وردپرس

 

استفاده از پوسته  فرزند وردپرس در چه مواردی توصیه می شود؟

اگر قصد دارید در قالب خود تغییراتی ایجاد کنید ، باید فرزندی برای آن ایجاد کنید سپس ، اگر از نتیجه کار و شکل ظاهری تغییرات قالب کاملاً راضی بودید ، می توانید همانطور که هست از آن استفاده کنید.

 

نکته حرفه ای: اگر فقط به تغییرات CSS نیاز است ، می توانید از قابلیت CSS سفارشی / اضافی WordPress استفاده کنید که بسیار ساده تر از ایجاد یک پوسته فرزند است و می تواند مستقیماً از Customizer انجام شود.

 

اگر هنوز در مورد اینکه آیا استفاده از یک پوسته فرزند ایده خوبی است یا نه ، تردید دارید در اینجا چند نمونه از مواردی که انجام چنین کاری منطقی است را ذکر می کنم:

 

اگر می خواهید تغییری دائمی یا موقت در عملکرد یا سبک تم فعال خود ایجاد کنید.

اگر از قالبی استفاده می کنید که به روزرسانی های مداوم را دریافت می کند (که البته این خیلی خیلی خوب است) و نمی خواهید سفارشی سازی های خود را در این بروزرسانی از دست بدهید.

برای آزمایش تغییراتی که می خواهید بصورت امن و با احتیاط بر روی تم فعال خود اجرا کنید.

هر یک از این سناریوها دلایل خوبی برای استفاده روزانه از پوسته های فرزند است.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *