لینک utm چیست

لینک UTM چیست؟

لینک UTM چیست و چگونه می تواند به بهبود بازاریابی رسانه های اجتماعی شما کمک کند؟بازاریاب های شبکه های اجتماعی اگر بخواهند موفقیت خود در شبکه های اجتماعی را بهبود ببخشند ، باید مرتباً استراتژی ها را آزمایش کنند. شما برای آزمایش دقیق رسانه های اجتماعی خود ، به کمی بیشتر از آنچه رسانه های اجتماعی و تجزیه و تحلیل یک وب سایت معمولی ارائه می دهند ، نیاز دارید – یعنی در این جا شما باید از لینک های UTM استفاده کنید.

در این مقاله ، من قصد دارم به شما نشان دهم که لینک های پیگیری UTM چیست و چگونه می توانند به بهبود بازاریابی شما در شبکه های اجتماعی کمک کنند.

لینک های ردیابی UTM چیست؟

لینک های ردیابی UTM , آدرس URL هایی هستند که چندین قطعه کد به آنها متصل است – که پارامترهای UTM نامیده می شوند – که در نهایت به شما کمک می کنند تا هر لینک را با جزئیات کامل ردیابی کنید.

لینک utm

لینک utm

پارامترهای UTM چیست؟

برای اینکه بفهمید لینک های ردیابی UTM چیست و چگونه کار می کنند ، باید معنی هر پارامتر UTM را بدانید.

Source

اگر می خواهید ردیابی کنید که ترافیک شما از کجا ناشی می شود – فراتر از فیس بوک ، توییتر یا هر شبکه اجتماعی دیگری که استفاده می کنید – باید یک مقدار مشخص برای “منبع-source” ارائه دهید ، که منبع دقیق ترافیک شما خواهد بود به عنوان مثال ، یک گروه خاص فیس بوک ، یک به روزرسانی خاص و غیره.

در واقع ، شما می توانید تا آنجا که می خواهید بروید و منبع دقیق ترافیک خود را ردیابی کنید.

Medium

هنگامی که لینک UTM خود را ایجاد می کنید ، همچنین می توانید یک رسانه را به عنوان یک پارامتر UTM اضافه کنید.این به معنی نوع ترافیکی است که دریافت می کنید. به عنوان مثال ، این قسمت می تواند ترافیک شبکه های اجتماعی ، ترافیک بازاریابی ایمیل ، بازدید وبلاگ و غیره باشد.

Campaign

سومین پارامتر بسیار رایج UTM که می توانید در لینک های خود استفاده کنید “کمپین” است. این مقدار ، همانطور که از نامش پیداست ، به کمپینی که شما برگزار می کنید اشاره دارد.

به عنوان مثال ، ممکن است یک به روزرسانی را که به یک پست وبلاگ لینک دارد و بخشی از یک کمپین تبلیغاتی وب سایت است ، به اشتراک بگذارید – در این حالت ، ممکن است “website promotion” را به عنوان کمپین خود قرار دهید. یا ، اگر می خواهید استراتژی های مختلف رسانه های اجتماعی را آزمایش کنید ، ممکن است کمپین خود را به عنوان “test” قرار دهید تا به شما کمک کند نتایج آزمون های مختلف خود را ردیابی کنید.

پارامترهای دیگری که باید در مورد آنها بدانید؟

سه پارامتری که معرفی شد متداول ترین پارامترها هستند زیرا بیشتر اطلاعاتی را که شما برای پیگیری دقیق یک کمپین یا آزمون نیاز دارید ، ارائه می دهند. با این حال ، برخی از ابزارها به شما امکان می دهند پارامترهای سفارشی شده بیشتری اضافه کنید (بنابراین می توانید هر پارامتر UTM را که شخصاً به آن نیاز دارید ایجاد کنید) ، و همچنین گزینه پارامترهای “dynamic” که به شما این امکان را می دهد که ابزار در لینک های UTM شما بر اساس مکانی که آنها را به اشتراک می گذارید به طور خودکار تغییر کنند.

نحوه ردیابی لینک های پیگیری UTM

برای اینکه ببینید لینک های ردیابی UTM شما چگونه عمل می کنند ، تمام آنچه که نیاز دارید حساب Google Analytics است: برای دیدن نتایج هر یک از لینک های خود ، به سراغ Acquisition -> Campaigns بروید.

در اینجا ، شما می توانید اطلاعات اساسی در مورد ترافیک خود را ببینید ، از جمله میزان بازدیدی که از هر لینک / منبع داشته اید و همچنین کیفیت آن ترافیک به طور متوسط (نرخ پرش چقدر است ، چند صفحه در هر سشن مشاهده شده است)، مدت زمان متوسط سشن چقدر بوده و غیره).

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید تبدیلات خود را برای هر لینک / کمپین ردیابی کنید. اما ابتدا باید اهداف تبدیل را در Google Analytics ایجاد کنید. هنگامی که اهداف تبدیل-conversion goals را تنظیم کردید (مانند ثبت نام افراد در لیست ایمیل شما ، بازدیدکنندگان از صفحات ورود شما ، بازدیدکنندگانی که به دنبال صفحه مخاطب شما هستند و غیره) قادر خواهید بود به طور دقیق تبدیل هایی را که می تواند کمک بزرگی به آزمایش و همچنین اندازه گیری موفقیت در شبکه های اجتماعی شماباشد ارزیابی کنید.

چرا باید از لینک های UTM استفاده کرد؟

لینک های UTM برای آزمایش استراتژیهای مختلف بسیار مناسب هستند ، زیرا آنها می توانند با تجزیه و تحلیل منظم اطلاعات بیشتری در مورد بازدید شما به شما بدهند (اطلاعات کاملاً اساسی را ارائه می دهد ، مانند تعداد کلیک در شبکه های اجتماعی یا میزان بازدید هر شبکه اجتماعی برای سایت اینترنتی شما ).

به عنوان مثال ، لینک های ردیابی UTM می توانند به شما بگویند:

  • کدام گروه های رسانه های اجتماعی بیشترین بازدید را دارند
  • کدام نظرات در مورد تبلیغات شما منجر به بیشترین فروش می شود
  • کدام پروفایل ها بیشترین تبدیل را ایجاد می کنند
  • کدام یک از انواع به روزرسانی ها از نظر میزان بازدید / تعامل بهترین عملکرد را دارند

با این وجود ، هنگام آزمایش رسانه های اجتماعی ، امکانات بی شماری وجود دارد: تقریباً برای هر چیزی که می خواهید آزمایش کنید ، می توانید از لینک های ردیابی UTM برای کمک استفاده کنید.

روش دیگر برای استفاده از این نوع لینک ها اندازه گیری میزان بازگشت سرمایه در شبکه های اجتماعی است ، زیرا به شما این امکان را می دهد لینک ها را با این جزئیات ردیابی کنید. به عنوان مثال ، اگر یک کمپین در رسانه های اجتماعی برگزار می کنید می توانید از یک لینک UTM پیگیری برای پیگیری کل کمپین استفاده کنید. یا ، اگر هدف شما تقویت تبدیل از طریق رسانه های اجتماعی است ، می توانید از لینک های پیگیری UTM استفاده کنید تا ببینید هر به روزرسانی و هر پروفایل / شبکه چگونه بر نرخ تبدیل کلی تأثیر می گذارد.

چگونه لینک های پیگیری UTM ایجاد کنید؟

اکنون که در مورد چرایی و چگونگی استفاده از لینک های ردیابی UTM صحبت کردم ، سوال اصلی این است که در واقع چگونه این لینک ها را ایجاد کنیم؟

Google’s Campaign URL Builder

گوگل خود ابزاری برای ساخت دارد تا به تبلیغ دهندگان کمک کند با دقت بیشتری تبلیغات خود را ردیابی کنند. با این حال ، می توانید از آن برای ساختن لینک های UTM خود استفاده کنید.

این ابزار بسیار ساده و آسان است. برای شروع ، به یک URL که می خواهید ردیابی کنید نیاز دارید. به دنبال آن ، فقط لازم است یک پارامتر – منبع – اضافه کنید ، اما همچنین می توانید برای پیگیری دقیق نتایج خود ، رسانه و کمپین را اضافه کنید.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید پارامترهای “campaign term” و “محتوای کمپین-campaign content” را اضافه کنید ،که این موارد مربوط به تبلیغ کنندگان می باشد.

هنگامی که تمام پارامترهای مورد نظر خود را اضافه کردید ، لینک به طور خودکار ایجاد می شود (برای دیدن آن کافی است کمی به پایین اسکرول کنید) بنابراین می توانید فقط آن را کپی و پیست کنید تا در هر کجا که می خواهید به اشتراک بگذارید.

Agorapulse

گزینه دیگر برای ایجاد لینک های ردیابی UTM گزینه Agorapulse است که (از آنجا که ابزاری برای مدیریت شبکه های اجتماعی است) ویژگی های خاصی برای کاربران شبکه های اجتماعی دارد. برای شروع ، هنگام ارسال یا برنامه ریزی به روزرسانی ، لینک ایجاد می کنید ، بعلاوه می توانید پارامترهای URM سفارشی ساز مورد نیاز خود را اضافه کنید ، لینک خود را با Bit.ly کوتاه کنید و در آخر ، می توانید از پارامترهای UTM پویا برای صرفه جویی در وقت استفاده کنید.

SEMRush Social Media Poster

یکی دیگر از گزینه های خوب برای بازاریاب های شبکه های اجتماعی ، SEMRush’s Social Media Poster است. این یک ابزار ارسال و برنامه ریزی در شبکه های اجتماعی است که همچنین دارای ویژگی UTM داخلی است.

می توانید برای برنامه ریزی پیش از موعد تقویم شبکه های اجتماعی خود و همچنین انتشار و برنامه ریزی به روزرسانی ها ، از این ابزار استفاده کنید.

در مورد ابزار ساخت UTM ، استفاده از آن بسیار آسان است. هنگامی که لینکی را به یکی از به روزرسانی های خود اضافه کردید ، UTM را انتخاب کنید تا تنظیمات UTM خود را ایجاد کرده و پارامترها را اضافه کنید.

شما باید برای کمپین خود نام بگذارید ، اما اگر دوست دارید می توانید یک رسانه کمپین و همچنین یک منبع کمپین اضافه کنید.

امیدوارم که در این مقاله با مفهوم لینک UTM آشنا شده باشید.اگر سوال یا مطلبی بود در دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *