طراحی وب

چگونه می توان مشتری های طراحی وب بیشتری جذب کرد

راز رشد یک کسب و کار موفق در زمینه طراحی وب ، فکر کردن به طراحی به عنوان یک سرویس است نه یک محصول.

وقتی روی درآمد متوالی  و همیشگی تمرکز کنید و با این هدف خاص بفروشید ، می توانید سریع تر از هر زمان دیگری تجارت خود را توسعه دهید.

 

راه اندازی شغل طراحی وب کار دشواری نیست. ورود به آن مانع کمی دارد و تقریباً هر کسی با مهارت طراحی می تواند شغل طراحی وب خود را تأسیس کند. اما ، ما یک چیز را یاد گرفته ایم و آن این است که داشتن یک کسب و کار موفق در طراحی وب به چیزی بیش از دانستن مهارت طراحی وب نیاز دارد. خواه یک فریلنسر باشید یا یک شرکت طراحی وب ، با یک سری مشکلات مشابه روبرو خواهید شد.

 

در این محتوا ، ما مواردی را در این زمینه با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. در این بخش ، ما نحوه ی جذب مشتری را  که برای ما به خوبی جواب داده است ، به شما توضیح می دهیم. در مقاله های بعدی ، تعیین پلان های قیمت گذاری برای طراحی وب و  تکنیک های فروش اثبات شده ای را به اشتراک می گذاریم.

 

بیشتر طراحان وب به دلیل اینکه طراحی وب را دوست دارند ، فریلنسری را شروع می کنند. اما اگر یک شرکت طراحی وب ایجاد کرده اید ، حتما می دانید که کارهای هنری اغلب مورد توجه قرار می گیرند. شما به جای کار روی پروژه های خلاقانه ، وقت خود را صرف مسائل مربوط به ساختار کسب و کار و مدل های قیمت گذاری می کنید. دردسرهای مشتری روز شما را می گیرد. و شما فقط برای پر کردن لیست خود به طور مداوم می فروشید.

 

حقیقت این است که برای راه اندازی یک شرکت موفق در زمینه طراحی وب ، باید طرز فکر یک صاحب تجارت را در پیش بگیرید. و این بسیار متفاوت از طراحی است.

اکنون ، شما باید کارها و درخواست های مشتری را انجام دهید – یا بیش از حد کار کرده اید و یا به سختی برای پرداخت اجاره ماه بعدتان فروش داشته اید

این چرخه خطرناک جشن و قحطی همان چیزی است که بسیاری از کارآفرینان سخت کوش و خلاق را از فعالیت خارج می کند. آنها از کار مشتری غرق شده اند ، سپس برای فروش عجله می کنند ، و دوباره و دوباره. این نوع استرس هرکسی را به فکر کار روزانه می اندازد!

برای راه اندازی یک کسب و کار موفق ، به یک جریان ثابت درآمد مکرر نیاز دارید. این مدل به شما امکان می دهد که همیشه استرس نداشته باشید یا نگران این نباشید که مشتری بعدی شما از کجا خواهد آمد.

 

و برای انجام این کار ، شما باید طرز فکر خود را در مورد طراحی تغییر دهید – از یک محصول به یک سرویس. در این مجموعه دو بخشی ، ما توضیح خواهیم داد که چگونه از این مدل برای رشد سودآور کسب و کار طراحی وب خود استفاده کنید.

درآمد دوره ای: راه حل یک کسب و کار سودآور در زمینه طراحی وب

هنگامی که شما به عنوان یک سرویس همیشگی در مورد کار خود فکر می کنید ، همه چیز تغییر می کند.

به جای فروش یکباره ، جریان نقدی و فروش مداوم خواهید داشت.

هر ماه با حداقل کارهای تعمیر و نگهداری ، مانند بروز رسانی سایت و به روزرسانی های فصلی ، درآمد کسب خواهید کرد.

به جای اینکه یک پروژه بزرگ تمام وقت شما را بگیرد ، شما می توانید به سرعت مشتری های جدید جذب کنید.

 

این نوع کار بر اساس مدل خدمات پرداخت های مكرر است ، جایی كه پول بدون نیاز به فرود مشتری بزرگ یا عجله برای به پایان رساندن یك پروژه وارد می شود. و این منبع درآمد پایدار زمان زیادی را برای یافتن مشتریان جدید برای پر کردن خط لوله ما باقی می گذارد.

 

برای رشد ، باید روی یک معیار متمرکز شوید: درآمد منظم ماهیانه یا  MRR (monthly recurring revenue). درآمد دوره ای مانند اشتراک خدمات وب سایت و پولی است که هرماه وارد حساب شما می شود و می توانید هر ماه روی آن حساب کنید.

 

MRR منطقی است زیرا ، به عنوان یک صاحب کسب و کار ، بیشتر هزینه ها ماهانه صورت می گیرد. شما اجاره ، حقوق ، پول برق ، تلفن ، اینترنت و سایر هزینه هایی دارید که هر ماه تکرار می شوند. تمام کاری که شما انجام می دهید این است که درآمد خود را با هزینه های خود هماهنگ کنید. آیا این منطقی تر نیست؟

 

اولین قدم برای کسب درآمد در این طرح ، فهمیدن مبلغی است که شما برای تأمین هزینه های خود باید هر ماه تهیه کنید. ابتدا هزینه های ثابت یکباره و تکراری خود را محاسبه کنید. اینها هزینه هایی مانند اشتراک اینترنت و حقوق و .. است. به عنوان مثال ، بگذارید بگوییم شما یک آژانس یک نفره هستید و هر ماه 500 دلار برای اینترنت و نرم افزار و تجهیزات هزینه می کنید.

 

در مرحله بعدی ، می خواهید هزینه های متغیری را که با هر وب سایت افزایش می یابد مانند هزینه هاست ، قالب ، دامنه ، پلاگین ها و مالیات جمع کنید. این مقدار هزینه نگهداری هر سایت برای یک ماه برای شماست. شاید در مورد شما ، هزینه میزبانی هر وب سایت برای مشتری 10 دلار در ماه باشد.

 

اگر خدمات میزبانی وب ، نگهداری و به روزرسانی وب سایت را با قیمت 60 دلار در ماه بفروشید ، برای هر سایت 50 دلار سود کسب خواهید کرد. برای تحقق هدف 500 دلاری خود ، فقط 10 مشتری برای پرداخت هزینه های تجارت خود نیاز دارید. آنچه در این مدل جالب است این است که سود به شما بستگی دارد. هر مشتری اضافی بعد از چند ماه و جمع کردن مبلغ هزینه های شما دیگر سود است – و این که شما چقدر می خواهید درآمد کسب کنید به خود شما بستگی دارد!

 

لازم نیست آژانس یا تجارت آزاد خود را یک باره انتقال دهید. شما می توانید به تدریج مشتریان MRR را در کنار پروژه های بزرگ خود اضافه کنید تا زمانی که درآمد مکرر برای حمایت از شما کافی باشد – این یک مدل جذاب برای طراحان است که می خواهند از چرخه جشن و قحطی جدا شوند و درآمد ثابت خود را شروع کنند.

 

مطمئناً این مدل خدمات یک تغییر ذهنیت است اما یک روش هوشمندانه هم برای تجارت است. برای موفقیت ، فکر کردن در مورد یک سرویس تکراری را شروع کنید – نه یک محصول با فروش یک باره.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *