انکر تکست

انکر تکست چیست؟

انکر تکست متن قابل کلیک در یک لینک است. معمولاً با رنگی متفاوت ظاهر می شود و غالباً زیر آن خط می خورد. انکر تکست خوب به خواننده می گوید که اگر روی لینک کلیک کنند چه انتظاری باید داشته باشد. انکرتکست درست در متن شما ، احتمال کلیک کردن بر روی لینک شما را افزایش می دهد و به موتورهای جستجو کمک می کند تا موضوع وب سایت را تشخیص دهند.

انکر تکست چگونه است؟

انکر تکست مقاله مرتبط با آن را توصیف می کند و بازدیدکنندگان را ترغیب می کند تا کلیک کنند. حتی موتورهای جستجو می فهمند که مقاله پیوند خورده مرتبط است زیرا URL و متن پیوند با هم ارتباط دارند. بنابراین ، به عنوان مثال ، اگر بخواهید به این مقاله پیوند دهید ، می توانید از متن یا پیوند مانند این استفاده کنید: انکر تکست چیست ؟

 

anchor-text در HTML چگونه است؟ اولین قطعه کد URL است ، در حالی که قسمت دوم پیوند را توصیف می کند .

انکرتکست مثل کد زیر است:

 

<a href=”https://use-ssl.com/what-is-anchor-text/”> انکر تکست چیست ؟</a>

anchor-text-

 

چرا انکر تکست ها برای سئو مهم هستند؟

لینک ها برای سئو مهم هستند و شما باید لینک های داخلی در محتوای خود اضافه کنید ، ساختار سایت خود را برای موتورهای جستجو روشن کنید. متن لینک به موتورهای جستجو کمک می کند تا پیوندهای (داخلی) شما را درک کنند و با موضوع محتوای شما بهتر آشنا شوند . وقتی به مطالب دیگری پیوند می دهید ، Google از متن پیوند به عنوان شاخصی برای دانستن موضوع صفحه لینک داده شده استفاده می کند. اگر متن پیوند با عبارت کلیدی شما مطابقت داشته باشد ، Google نمی تواند تشخیص دهد که کدام مقاله بیشتر مربوط به آن موضوع است و باید برای آن عبارت کلیدی رتبه بندی کند. بنابراین انکرتکست عامل رتبه بندی برای Google است.

 

علاوه بر اینکه به موتورهای جستجو برای دادن زمینه ای برای دانستن موضوع محتوا کمک می کند، همچنین انکر تکست برای کاربران شما نیز مهم است. anchor-text به آنها می گوید که آنها را کجا هدایت می کنید. بنابراین ، استفاده از عبارت کلیدی تمرکزی در متن پیوند می تواند هم برای موتورهای جستجو و هم برای کاربران شما گیج کننده باشد. به همین دلیل است که شما باید از پیوندهای رقابتی اجتناب کنید.

انواع مختلف انکر تکست

انکرتکست هم برای لینک های داخلی و هم برای لینک خارجی است. سایت های خارجی می توانند از طرق مختلف به محتوای شما لینک دهند.

 

پیوندهای مارک دار: پیوندی با نام تجاری  کسب و کار شما به عنوان لینک ، مانند use ssl.

خود URL: فقط آدرس سایت شما بدون متن ، مانند https://use-ssl.com  که در اکثر موارد مفید نیست.

نام سایت: به عنوان Use-ssl.com نوشته شده است.

عنوان مقاله: مطابقت دقیق مقاله ، مانند انکر تکست چیست ؟

کلمات کلیدی دقیق: کلمه کلیدی / عبارت کلیدی شما به عنوان انکر تکست است

کلمات کلیدی تا حدی منطبق: با استفاده از انواع کلمات کلیدی تمرکزی خود ، یک پیوند قابل خواندن ایجاد کنید.

کلمات کلیدی مرتبط: مطابقت مستقیم ندارد بلکه کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی است که با کلمه اصلی ارتباط نزدیک دارد.

پیوندهای عمومی: سعی کنید از این پیوندهای “اینجا کلیک کنید” و “ادامه مطلب” خودداری کنید. به مردم بگویید پیوند چیست. در غیر این صورت ، آنها خودشان حدس می زنند.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
2 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *