Total Blocking Time چیست؟

Total Blocking Time یا TBT چست ؟

Total Blocking Time یا TBT یک معیار مهم آزمایشگاهی برای اندازه گیری میزان پاسخ دهی به بار است زیرا به تعیین مقدار چگونگی غیر تعاملی بودن یک صفحه قبل از اینکه به طور قابل اعتماد تعاملی شود کمک می کند – TBT کم به شما اطمینان می دهد که صفحه قابل استفاده است.

TBT چیست؟

معیار TBT در واقع مقدار کل زمان بین First Contentful Paint- (FCP) و Time to Interactive- (TTI) را اندازه گیری می کند که در آن رشته اصلی برای مدت زمان کافی مسدود شده است تا از پاسخگویی ورودی جلوگیری کند.

total blocking time

main thread هر زمان که یک task طولانی وجود داشته باشد بلاک در نظر گرفته می شود .در این زمان ما می گوییم موضوع اصلی “مسدود شده” است زیرا مرورگر نمی تواند کاری را که در حال انجام است قطع کند. بنابراین در صورتی که کاربر در میانه یک کار طولانی با صفحه ارتباط برقرار کند ، قبل از پاسخ دادن ، مرورگر باید منتظر بماند تا کار به پایان برسد.

 

اگر کار به اندازه کافی طولانی باشد (به عنوان مثال بیش از 50 میلی ثانیه) ، به احتمال زیاد کاربر متوجه این تأخیر شده و صفحه را سریعا ترک می کند.

 

blocking time یک کار طولانی مشخص بیش از 50 میلی ثانیه است. و total blocking time یک صفحه مجموع زمان مسدود کردن برای هر task طولانی که بین FCP و TTI اتفاق می افتد است.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *