تغییر فرمت تاریخ و زمان در وردپرس

آیا تا به حال قصد تغییر فرمت تاریخ و زمان در وردپرس را داشته اید؟ مثلا ماه را مخفف کنید یا سال یا ساعت نمایش را پنهان کنید؟ در این مقاله نحوه تغییر فرمت تاریخ و زمان در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

تنظیمات تاریخ و زمان در وردپرس

وردپرس دارای توابع داخلی است که به کاربران و همچنین توسعه دهندگان اجازه می دهد تاریخ و زمان را قالب بندی کنند. می‌توانید با رفتن به تنظیمات » صفحه عمومی یا Settings » General در قسمت مدیریت وردپرس، قالب خود را تغییر دهید و به قسمت منطقه زمانی یا timezone بروید.

اینجاست که می توانید یک منطقه زمانی برای وب سایت خود به همراه فرمت های تاریخ و زمان انتخاب کنید.

چند گزینه وجود دارد که می توانید با کلیک بر روی دکمه رادیویی یکی از آنها را انتخاب کنید یا می توانید قالب دلخواه خود را وارد کنید.

کاراکترهای فرمت تاریخ و زمان در وردپرس چیست؟

قالب تاریخ و زمان بر اساس نویسه های الفبایی هستند که یک قالب زمانی را نشان می دهند. به عنوان مثال، با وارد کردن Y، سال را به صورت چهار رقمی، مانند سال 2014، خروجی می دهید.

با وارد کردن حرف کوچکتر y، سال را با دو رقم عددی، مانند 14، خروجی می‌دهید.

چند نمونه از کاراکترهای قالب تاریخ و زمان که معمولاً استفاده می شود:

M d, Y – will output – Nov 06, 2014
d M, Y – will output – 06 Nov, 2014
F jS, Y – will output – November 6th, 2014
l, F jS, Y – will output – Thursday, November 6th, 2014
H:i:s – will output – 21:26:12

می توانید فرمت های مختلف را در کادر سفارشی برای تنظیمات تاریخ و زمان امتحان کنید. پس از اینکه فرمت را وارد کردید، وردپرس پیش نمایشی از تاریخ یا زمان شما به شما نشان می دهد.

هنگامی که تنظیمات خود را ذخیره کردید، از این فرمت در سراسر وب سایت شما استفاده می کند، مگر اینکه قالب شما فرمت را از قبل تعریف کرده باشد.

یکی دیگر از سوالات متداول در مورد قالب های تاریخ و زمان این است که چگونه زمان را در کنار تاریخ ها در پست های وردپرس خود نمایش دهید.

راه حل دشوار اما بهتر این است که قالب وردپرس خود را با ایجاد یک تم فرزند ویرایش کنید و این خط را در جایی که می خواهید زمان نمایش داده شود اضافه کنید.

<?php get_the_time(); ?>

 

این کد فقط برای پست یا صفحه ای که در حال حاضر در حال مشاهده است، زمان را دریافت می کند.

با این حال، بیشتر مبتدیان نمی خواهند تم های فرزند ایجاد کنند و کد را مرور کنند. برای این کاربران، راه ساده‌تری برای اضافه کردن زمان در کنار تاریخ وجود دارد.

از نظر فنی، زمانی که وردپرس تاریخ را خروجی می‌دهد، در واقع تاریخ و زمان کامل را خروجی می‌دهد. با این حال، از آنجایی که اکثر مردم فقط از کاراکترهای قالب برای تاریخ استفاده می کنند، چاره ای جز نمایش فقط تاریخ ندارد. اگر کاراکترهای مربوط به زمان را در قالب تاریخ وارد کرده باشید، زمان نیز نمایش داده می شود. مثلا،

d/m/Y g:i a will output 06/11/2014 12:15 pm

به طور مشابه، در صورت نیاز می توانید از کاراکترهای قالب مربوط به تاریخ در قسمت زمان نیز استفاده کنید.

بسته به نیاز شما، بسیاری از کارهای دیگر وجود دارد که می توانید با تاریخ و زمان در وردپرس انجام دهید. به عنوان مثال، می توانید آخرین زمان به روز رسانی پست ها را به جای تاریخ انتشار نشان دهید.

همچنین می توانید تاریخ و زمان فعلی و تاریخ های نسبی مانند “این پست 2 روز پیش منتشر شده است” را نمایش دهید.

امیدواریم این مقاله به شما در یادگیری نحوه تغییر قالب تاریخ و زمان در وردپرس کمک کرده باشد.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
4.67 (3 رای)