برون سپاری

3 مورد که هرگز نباید برای تجارت خود برون سپاری کنید

شما به عنوان صاحب یک شغل کوچک ، ممکن است زمانی به وجود بیاید که احساس کنید زمان آن فرا رسیده است که نیاز به بکاپ گیری دارید. شاید شما در تلاش برای حفظ مسئولیت خود باشید ، یا اینکه می دانید برای انجام برخی کارها تخصص لازم را ندارید.

 

در این شرایط ، برون سپاری کارها ممکن است راه حل مناسبی برای شما باشد. این برون سپاری می تواند شامل استخدام شخص دیگری برای انجام خدمات ضروری ، مانند مدیریت وب سایت شرکت شما و اکانت های رسانه های اجتماعی باشد.

 

در این مقاله ، مزایای اصلی برون سپاری کارها برای شرکت کوچک شما را بررسی خواهیم کرد. ما همچنین سه مورد را برجسته خواهیم کرد که هرگز برای تجارت کوچک خود برون سپاری نکنید و شش موردی را که قطعاً می توانید به شخص دیگری تحویل دهید را هم می گوییم. بیایید شروع کنیم!

 

مزایای برون سپاری برای مشاغل کوچک

برون سپاری می تواند برای صاحبان مشاغل کوچک بسیار مفید باشد. برای مبتدیان ، استخدام اشخاص ثالث مقرون به صرفه تر از استخدام کارمندان جدید است ، دلیل اصلی این امر این است که شما مجبور نیستید برای اجاره فضای اداری یا گسترش مکان موجود خود هزینه کنید.

 

همچنین از هزینه های دیگری که معمولاً با استخدام کارمندان به همراه دارد ، مانند صدور بیمه اجتناب خواهید کرد. هنگام برون سپاری ، فقط هزینه خدمات ارائه شده توسط شخص ثالث را پرداخت می کنید.

 

همچنین برون سپاری می تواند استرس شما را کاهش دهد و به شما کمک کند تا کارهای خود را با اولویت بیشتری تنظیم کنید. با رشد شرکت شما ، ممکن است متوجه شوید که حجم کار شما غیرقابل کنترل است. واگذاری مشاغل خاص به اشخاص ثالث شما را از شر این بارهای غیر ضروری خلاص خواهد کرد ، بنابراین می توانید وقت و انرژی بیشتری را برای توسعه محصولات یا خدمات خود متمرکز کنید.

 

سرانجام ، برون سپاری می تواند به شما در دستیابی کارآمدتر به اهداف تجاری کمک کند به عنوان مثال ، اگر می خواهید مخاطبان اینستاگرام خود را افزایش دهید و فروش بیشتری داشته باشید ، اگر یک کارشناس رسانه اجتماعی استخدام کنید (به جای اینکه خودتان این کار را انجام دهید یا یک کارمند را آموزش دهید) ، می توانید سریعتر به این هدف برسید.

 

به همین ترتیب ، اگر وب سایت جدیدی می خواهید ، در صورت استخدام یک فرد حرفه ای می توانید ظرف چند هفته یک وب سایت فعال داشته باشید. در نهایت ، شما می توانید با استفاده از برون سپاری خلأهای موجود در نیروی کار خود را پر کرده و متخصصانی را در اختیار بگیرید.

چگونه تشخیص دهیم به چه نوع کمکی نیاز دارید

شاید شما به این نتیجه رسیده باشید که برون سپاری گزینه مناسبی برای تجارت کوچک شما است و از خود می پرسید که چگونه می توانید نوع کمکی را که نیاز دارید تعیین کنید. بیایید چند فاکتور را بررسی کنیم.

 

بهتر است این کار را با شناسایی وظایفی که هم برای شما و هم برای تیمتان سخت است شروع کنید. این وظایف معمولاً وظایف ثانویه یا اضافی در کنار مسئولیت های اصلی هستند.

 

به عنوان مثال ، منشی یا مسئول دفتر شما ممکن است ، بازاریابی در شبکه های اجتماعی را بتواند برایتان انجام دهد ، حتی اگر حوزه تخصص او نباشد. در این حالت ، منطقی است که از بازاریابی در شبکه های اجتماعی خود خارج شوید ، بنابراین کسی را خواهید داشت که می تواند زمان بیشتری را به آن اختصاص دهد و به نتایج بهتری برسد.

 

اگرچه شما می توانید مهارت فنی مدیریت وب سایت خود را داشته باشید ، اما انجام این کار می تواند قسمت عمده ای از روز کاری شما را اشغال کند. بنابراین به نظر می رسد که ایده خوبی باشد که آن را به یک متخصص محول کنید.

3 موردی که هرگز نباید برای تجارت کوچک خود  برون سپاری کنید

برون سپاری می تواند کارها را برای شما و تیم شما آسان کند. با این حال ، ما معتقدیم که سه حوزه در تجارت شما وجود دارد که باید از واگذاری آن به اشخاص ثالث خودداری کنید. بیایید نگاهی به آنها بیندازیم.

 

  1. صلاحیت های اصلی

صلاحیت های اصلی شما توانایی ها یا ویژگی هایی هستند که باعث می شوند شرکت شما در رقابت متمایز شود.

به عنوان مثال ، صلاحیت اصلی شما می تواند استراتژی نوآورانه بازاریابی شما باشد ، یا شاید کیفیت محصولات شما باشد. به عبارت دیگر ، این همان چیزی است که تجارت شما را خاص می کند.

 

از آنجا که این صلاحیت اصلی به شما یک مزیت رقابتی می دهد ، ممکن است بخواهید از اختصاص آن به اشخاص خارجی خودداری کنید. آن را به عنوان ” secret recipe” یا همان فوت کوزه گری خود در نظر بگیرید که می خواهید از آن محافظت کرده و مرتباً آن را بهبود ببخشید.

  1. خدمات مشتری

یکی دیگر از حوزه های شغلی شما که باید از برون سپاری آن خودداری کنید ، خدمات به مشتری است. هنگامی که مستقیماً با مشتری های خود تعامل دارید ، می توانید اطمینان حاصل کنید که مسائل و درخواست های آنها سریع و کارآمد رسیدگی می شود.

 

در همین حال ، هنگامی که خدمات پشتیبانی مشتری خود را به شخص ثالثی می سپارید ، مطمئن شوید که آیا آنها با مشتریان شما به طور حرفه ای رفتار می کنند یا نه. خدمات نامناسب می تواند صدمات جبران ناپذیری به برند شما وارد کند.

  1. منابع انسانی

اگر تیم کوچکی دارید ، مدیریت منابع انسانی خود می تواند مقرون به صرفه تر از برون سپاری از آن باشد. ممکن است شما یک عضو کارمند داشته باشید که اختیار تأیید یا رد مرخصی تعطیلات ، رسیدگی به پردازش حقوق و دستمزد و رسیدگی به سایر مسائل مربوط به کارمندان را دارد.

 

داشتن یک مدیر منابع انسانی داخلی نیز به این معنی است که هر گونه مشکل یا درگیری در تیم کوچک شما می تواند بلافاصله رفع و حل شود. این یک محیط کاری امن و حمایتی برای کارمندان شما ایجاد می کند ، که می تواند بر بهره وری آنها تأثیر مثبت بگذارد.

منبع

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *