اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس

اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس

آیا می خواهید دکمه لایک فیس بوک را در وردپرس اضافه کنید؟ فیس بوک بزرگترین پلتفرم رسانه اجتماعی در جهان است. با استفاده از دکمه لایک فیس بوک، می توانید به کاربران اجازه دهید مطالب را در فیس بوک لایک کرده و به اشتراک بگذارند. در این مقاله نحوه اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.

روش 1: اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس به صورت دستی

این روش مستلزم آن است که کد را مستقیماً در وردپرس اضافه کنید

ابتدا باید از صفحه  Like button در وب سایت توسعه دهندگان فیس بوک بازدید کنید و به بخش « Like Button Configurator» بروید.

 

از پیکربندی برای انتخاب طرح و اندازه دکمه لایک استفاده کنید. پیش نمایش دکمه لایک را در زیر مشاهده خواهید کرد.

می توانید فیلد URL را خالی بگذارید، زیرا ما URL را به صورت پویا در وردپرس پر می کنیم.

هنگامی که از پیش نمایش آن خوشتان آمد و راضی شدید، روی دکمه « Get Code» کلیک کنید.

با این کار یک پنجره ظاهر می‌شود که دو قطعه کد را در زیر تب JavaScript SDK نشان می‌دهد.

اولین قطعه کد را کپی کنید و آن را بلافاصله بعد از تگ <body> به فایل header.php قالب وردپرس خود اضافه کنید.

در مرحله بعد، باید قطعه دوم کد را کپی کنید و آن را در فایل های قالب وردپرس خود قرار دهید، جایی که می خواهید در واقع دکمه Like را نمایش دهید.

به احتمال زیاد شما می خواهید آن را به single.php، archive.php، page.php، و غیره اضافه کنید. با این حال، اگر قالب وردپرس شما از قالب های محتوا استفاده می کند، باید آن را به قالب های محتوا اضافه کنید.

لطفاً توجه داشته باشید که اگر این کدها را مستقیماً به قالب وردپرس خود اضافه کنید، هنگام به‌روزرسانی قالب، روی آن‌ها بازنویسی می‌شوند.

شما می توانید با ایجاد یک تم فرزند و سپس افزودن این قطعه کد به قالب های تم فرزند خود از این امر جلوگیری کنید.

روش 2: اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس با استفاده از یک افزونه

در این روش از افزونه وردپرس برای افزودن دکمه لایک فیس بوک استفاده می کنیم. این روش بسیار ساده تر است و برای مبتدیان توصیه می شود.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که افزونه WP Like Button را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

پس از فعال سازی، این افزونه یک آیتم منوی جدید با برچسب WP Like Button به نوار مدیریت وردپرس شما اضافه می کند. با کلیک بر روی آن به صفحه تنظیمات افزونه می روید.

 

ابتدا باید محل نمایش دکمه Like را انتخاب کنید و مشخص کنید که آیا می خواهید برای موبایل هم ریسپانسیو باشد یا خیر.

در مرحله بعد، باید یک App ID یا Admin ID که به اطلاعات insight فیس بوک دسترسی دارد، ارائه دهید. در اینجا می توانید از نام کاربری یا شناسه فیسبوک خود استفاده کنید.

در تنظیمات پیش‌فرض تصویر، می‌توانید تصویری را آپلود کنید که زمانی که یک پست یا صفحه تصویر کوچک فیس‌بوک ندارد، استفاده می‌شود. این گزینه را رها کنید، ما در ادامه این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه تصویر کوچک فیس بوک را تنظیم کنید.

در زیر گزینه “What to like” باید “هر صفحه یا پست که دکمه لایک مخصوص به خود را خواهد داشت” را انتخاب کنید. پس از آن باید یک طرح، تراز، زبان را برای دکمه فیس بوک خود انتخاب کنید.

در پایین صفحه، می توانید پیش نمایشی از نحوه نمایش دکمه در سایت خود مشاهده کنید.

پس از اتمام کار، روی دکمه ” Save Settings” کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود.

این همه کاری است که باید انجام دهید، اکنون می توانید از سایت وردپرس خود بازدید کنید و دکمه لایک را برای هر پست خواهید دید.

 

Open Graph Meta Data چیست و نحوه اضافه کردن آن در وردپرس چگونه است؟

Open Graph Meta Data به فیس بوک کمک می کند تا اطلاعات متا را در مورد یک صفحه یا پست در سایت وردپرس شما جمع آوری کند. این داده ها شامل یک تصویر کوچک، عنوان پست/صفحه، توضیحات و نویسنده است.

فیس بوک در بالا کشیدن قسمت های عنوان و توضیحات کاملا هوشمندانه عمل می کند. با این حال، اگر پست شما بیش از یک تصویر داشته باشد، گاهی اوقات وقتی مقاله شما به اشتراک گذاشته می شود، تصویر کوچک نادرست را نشان می دهد.

اگر از افزونه Yoast SEO استفاده می‌کنید، با مراجعه به صفحه SEO » Social و کلیک بر روی برگه فیس‌بوک، می‌توانید آن را به راحتی برطرف کنید.

 

تمام شد، این همه کاری است که می بایست انجام می دادید، امیدواریم این مقاله به شما برای اضافه کردن دکمه لایک فیس بوک در وردپرس کمک کند.

اگر این مقاله را دوست داشتید، لطفاً در اینستاگرام ما را دنبال کنید و همچنین خوشحال می شویم نظرتان را در بخش دیدگاه های در انتهای همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (4 رای)