اضافه کردن انواع فایل برای آپلود در وردپرس

اضافه کردن انواع فایل برای آپلود در وردپرس

آیا نیاز به آپلود فایل هایی در وب سایت خود دارید که معمولاً توسط وردپرس پشتیبانی نمی شوند؟ شما می توانید بسیاری از انواع فایل های رایج از جمله تصاویر، فیلم ها، فایل های صوتی و فایل های آفیس را در وردپرس آپلود کنید. با این حال، برخی از صاحبان وب سایت باید فایل هایی را بارگذاری کنند که پشتیبانی نمی شوند. در این مقاله، ما به شما نحوه اضافه کردن انواع فایل برای آپلود در وردپرس را نشان خواهیم داد.

کدام نوع فایل برای آپلود در وردپرس مجاز است؟
برای حفظ امنیت سایت خود، فقط می توانید انواع فایل های رایج را در وب سایت وردپرس خود آپلود کنید. همچنین حداکثر اندازه برای فایل های قابل آپلود وجود دارد.

به طور پیش فرض، انواع فایل ها و پسوندهای مجاز عبارتند از:

Images: .jpg, .jpeg, .png, .gif, .ico
Documents: .pdf, .doc, .docx, .ppt, .pptx, .pps, .ppsx, .odt, .xls, .xlsx, .PSD
Audio: .mp3, .m4a, .ogg, .wav
Video: .mp4, .m4v, .mov, .wmv, .avi, .mpg, .ogv, .3gp, .3g2

نکته: اگرچه می توانید ویدیوها را در وردپرس آپلود کنید، توصیه می کنیم به جای آن از یک سایت میزبانی ویدیو استفاده کنید. این به محافظت از سرعت و عملکرد وب سایت شما کمک می کند.

با این حال، برخی از انواع فایل ها پتانسیل سوء استفاده را دارند و می توانند یک خطر امنیتی باشند، بنابراین وردپرس آنها را به طور پیش فرض فعال نمی کند:

Images such as .svg, .bmp
Documents like .psd, .ai, .pages
Code files such as .css, .js, .json
Video like .flv, .f4l, .qt

اگر بخواهید انواع فایل های پشتیبانی نشده را در وب سایت وردپرس خود آپلود کنید، با پیغام خطا مواجه خواهید شد، “متأسفیم، شما مجاز به آپلود این نوع فایل نیستید.” یا “‘Sorry, you are not allowed to upload this file type.’”

اما اگر بخواهید یک نوع فایل پشتیبانی نشده را آپلود کنید چه؟ می‌توانید فایل‌ها را از طریق FTP یا مدیر فایل میزبان وردپرس خود آپلود کنید، اما این کار به اندازه استفاده از کتابخانه رسانه داخلی وردپرس یا فرم آپلود فایل راحت نیست.

بیایید نگاهی به نحوه اضافه کردن انواع فایل های اضافی برای آپلود در وردپرس بیاندازیم.

نحوه اضافه کردن انواع فایل های اضافی برای آپلود در وردپرس

ابتدا باید افزونه رایگان File Upload Types by WPForms را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، راهنمای گام به گام ما در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس را ببینید.

این افزونه یکی از بهترین افزونه های آپلود فایل است و ساده ترین راه برای افزودن پشتیبانی از انواع فایل های اضافی به وردپرس است.

استفاده از انواع فایل های از پیش تعیین شده

پس از فعال سازی، به صفحه Settings » File Upload Types در قسمت مدیریت وردپرس خود بروید. سپس، به سادگی در لیست انواع فایل های از پیش تعیین شده حرکت کنید یا یک نوع فایل را در کادر جستجو وارد کنید.

سپس، کادرهای کنار انواع فایل‌هایی را که می‌خواهید فعال کنید، علامت بزنید.

پس از اتمام کار، باید روی دکمه “ذخیره تنظیمات” در پایین صفحه کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

 

اکنون می توانید انواع فایل ها را با استفاده از کتابخانه رسانه وردپرس آپلود کنید.

اضافه کردن انواع فایل های سفارشی

اگر نوع فایلی که می‌خواهید اضافه کنید در لیست پیش‌تنظیمات گنجانده نشده است، می‌توانید آن را به عنوان یک نوع فایل سفارشی اضافه کنید.

هنگامی که به پایین صفحه نمایش انواع آپلود فایل بروید، به بخشی با عنوان «Add Custom File Types» خواهید رسید. در اینجا می توانید با وارد کردن توضیحات، نوع MIME و پسوند فایل، یک نوع فایل اضافه کنید.

برای افزودن یک نوع فایل سفارشی دیگر، به سادگی روی نماد «+» در انتهای خط کلیک کنید. پس از اتمام کار، فراموش نکنید که روی دکمه “ذخیره تنظیمات” کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید.

به عنوان مثال، اگر می‌خواهید نوع فایل YAML را اضافه کنید، باید «YAML file» را در توضیحات، «text/yaml» را در قسمت نوع MIME و «.yaml» را به عنوان پسوند فایل تایپ کنید.

MIME («افزونه ایمیل چند منظوره اینترنتی») یک روش استاندارد برای شناسایی فایل‌ها در وب است. ساده ترین راه برای یادگیری نوع MIME یک فایل استفاده از MIME File Type Checker است.

امیدواریم این آموزش به شما در نحوه اضافه کردن انواع فایل برای آپلود در وردپرس کمک کند

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)