شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات آشپزخانه جزیره

یکی از سخت‌ترین خریدها انتخاب شیرآلات آشپزخانه است و در هنگام خرید آن باید به نکات زیادی توجه شود. شیرآلات از ابزارهای پرکاربرد برای استفاده از آب شرب توسط انسان در مکان‌های عمومی و منازل بوده و رعایت استانداردهای آن برای حیات بشر ضروری است.
کلیه اجزای تشکیل دهنده شیرآلات مانند بدنه شیر، مهره اتصال، شیلنگ و همینطور سایر اجزا باید به صورتی تولید شود که در تماس با آب در دمای 90 درجه هیچ تاثیری روی مزه و طعم آب نداشته باشد.
در زمان خرید شیرآلات آشپزخانه مرغوب باید به جنس شیر توجه نمایید. شناسایی جنس و مواد مناسب در شیرآلات بازار می‌تواند کمک بزرگی به خرید شیرهای بادوام‌تر کند. همچنین مجموعه جزیره با تولید انواع شیرآلات آشپزخانه توانسته نوع باکیفیت این محصول را ارائه نماید.

ویژگی‌های شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات آشپزخانه جزیره در عین زیبایی، در طرح و رنگ نیز تنوع زیادی داشته و با داشتن پرلاتور کاهنده مصرف آب، میزان آب مصرفی آشپزخانه را کاهش می‌دهد. طراحی بی‌نظیر بدنه این شیرآلات موجب کاهش سطح رسوب‌پذیری شده و آبکاری سطح آن مرغوب و با دوام است.
رنگ شیرآلات باید در مدت زمان استفاده طولانی از بین نرود و دچار پریدگی نشود. این موضوع نکته مهمی برای شیرآلات آشپزخانه است. به علاوه کارتریج این شیرآلات سرامیکی و مقاوم در برابر فشار و دمای بالا می‌باشد.
نصب سریع و راحت از ویژگی شیرآلات جزیره است. شرکت جزیره با تعیین استانداردهای بالا برای محصولات خود توانسته شیرآلات باکیفیت بدون نشتی، با زیبایی ماندگار و موفق در کاهش مصرف آب تولید نماید.

انواع شیرآلات آشپزخانه

شیرآلات آشپزخانه در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شود و خریداران براساس سلیقه و نیاز خود می‌توانند مدل مورد نظر خود را انتخاب نمایند.
شیر ظرفشویی دو منظوره
برای آشپزخانه‌هایی که در آن‌ها از دستگاه آب تصفیه شده استفاده می‌شود، شیر ظرفشویی دو منظوره مناسب است. این مدل از شیر آب دارای دو اهرم جداگانه بوده و اهرم بزرگ‌تر برای استفاده از آب شهری در نظر گرفته شده و اهرم کوچک‌تر نیز برای استفاده از آب تصفیه می‌باشد.
شیر ظرفشویی دیواری
برای آشپزخانه‌هایی که محل قرارگیری شیر آب روی دیوار تنظیم شده است، شیر ظرفشویی دیواری مناسب می‌باشد.
شیر ظرفشویی فنری
در بین تمام مدل‌های شیر ظرفشویی، شیر ظرفشویی فنری بیشترین ارتفاع را دارد. این شیر امکان تنظیم نحوه پخش آب را می‌دهد و به دلیل داشتن قابلیت حرکت برای شستن سینک ظرفشویی و ظروف بزرگ مناسب است.
شیر ظرفشویی شاوری
زمانی که نیاز به شستشوی کل سینک یا ظروف بزرگ دارید، با استفاده از شیر ظرفشویی شاوری می‌توانید دهانه شیر را بکشید و از لوله جدا کنید. شیر ظرفشویی شاوری دارای قابلیت چرخش 360 درجه بوده و کار را بسیار راحت می‌کند.
شیر ظرفشویی ساده
شیر ظرفشویی ساده تنها یک اهرم داشته و با کمک آن می‌توان فشار و دمای آب را کنترل نمود.

نحوه نصب انواع شیرآلات آشپزخانه

محل نصب انواع شیرآلات با توجه به مدل و طراحی آن‌ها متفاوت است و به سه نوع تقسیم می‌شوند. هر فردی با توجه به سبک دکوراسیون خانه و سلیقه خود می‌تواند مدل مناسب را انتخاب نماید.
شیر آشپزخانه متصل به پیشخوان
در زمان نصب مدل شیر آشپزخانه متصل به پیشخوان باید به اندازه دو الی سه سانتی‌متر بین محل اتصال لوله و دیوار فاصله بگذارید تا آب و جرم به راحتی در آن نقطه برای تمیز کردن جمع شود. از آنجایی که این مدل شیرآلات به پیشخوان متصل می‌شود، جنس پیشخوان دارای اهمیت زیادی بوده و بهتر است از جنس گرانیت و کورین تهیه ساخته شده باشند.
شیر آشپزخانه متصل به سینک
شیر آشپزخانه متصل به سینک یکی از مدل‌های رایج شیرآلات آشپزخانه است. این مدل را خیلی از افراد به علت تنوع بالا در طراحی، قیمت و جنس آن انتخاب می‌کنند. شیر آشپزخانه متصل به سینک به یکی از حفره‌های موجود در سینک ظرفشویی متصل شده و نصب آن بسیار راحت است.
از مزایای دیگر شیر آشپزخانه متصل به سینک، تعویض آن است. زیرا در زمان تعویض نیاز به تعویض سینک نبوده و همین موضوع موجب هزینه کم‌تری برای فرد خواهد شد.
شیر آشپزخانه متصل به دیوار
این نوع از شیر آشپزخانه بایستی متناسب با اندازه و نوع سینک ظرفشویی انتخاب شود. برای مثال در سینک‌های دولگنه باید اندازه و میزان چرخش شیر جوری باشد که آب به اطراف پاشیده نشود و داخل سینک بریزد. از آنجایی که این مدل از شیرآلات به دیوار نصب می‌شوند، باید به درستی تعبیه شوند تا سبب آسیب دیدن دیوار آشپزخانه نگردند.
برای مشاهده و خرید انواع شیرآلات آشپزخانه با کیفیتی عالی می‌توانید به سایت جزیره مراجعه نمایید. مجموعه جزیره با طراحی و تولید مدل‌های مختلف شیرآلات شرایط مناسبی را برای خرید این محصول فراهم نموده است.

انواع شیرآلات آشپزخانه از لحاظ تعداد دستگیره

شیرآلات آشپزخانه از نظر شکل ظاهری و تعداد دستگیره به سه نوع تقسیم می‌شوند:
شیرآلات آشپزخانه تک دستگیره
این مدل از شیر آشپزخانه تنها یک دستگیره داشته و در تنظیم فشار و دمای آب کاربرد دارد. کار با این نوع از شیرآلات به علت دقت کمی که در تنظیم دما و فشار آب دارد، کمی مشکل‌تر از شیرآلات دو دستگیره است.
شیر آشپزخانه دو دستگیره
از شیرهای آشپزخانه دو دستگیره در گذشته بیشتر استفاده می‌شد و به همین دلیل نیز نصب این مدل نمایی کلاسیک به محیط می‌بخشد. برای نصب این نوع از شیر باید سه حفره در پیشخوان یا سینک ایجاد شود. دو حفره برای دستگیره و یک حفره هم برای شیر آب.
شیر آشپزخانه بدون دستگیره
شیرهای آشپزخانه بدون دستگیره دارای سنسور یا حسگر بوده و با حرکت یا لمس دست، جریان آب را قطع و وصل می‌کنند. در این مدل از شیرآلات علاوه بر سنسور، یک اهرم کوچک هم به شیر آب متصل است که برای تنظیم دما و فشار کاربرد دارد.
از مزیت‌های مدل شیر آشپزخانه بدون دستگیره می‌توان به قطع شدن خودکار جریان آب پس از اتمام کار افراد اشاره کرد. این موضوع باعث صرفه‌جویی در مصرف آب نیز می‌شود. لازم به ذکر است که امکان تنظیم دما و فشار آب با استفاده از سنسور وجود نداشته و فقط از طریق اهرم کناری ممکن است.
شیر آب قابلمه پرکن در آشپزخانه
این نوع از شیرها به پشت صفحه بالای سطح ظرفشویی نصب شده و با استفاده از آن‌ها می‌توان انواع قابلمه‌های بزرگ و سنگین را برای قرارگیری درون سینک ظرفشویی و حمل آن از سینک ظرفشویی به مشعل اجاق گاز به راحتی وارد نمود. اما از آنجایی که این پرکننده‌ها بسیار دور از لوله‌کشی پشت و زیر سینک قرار می‌گیرند، نیاز به نصب حرفه‌ای دارند و ممکن است به یک لوله‌کشی جدید در پشت دیوار نیاز باشد.

متریال انواع شیرآلات آشپزخانه

به طور کلی آلیاژ به کار رفته در شیرآلات آشپزخانه از جنس برنج یا سرب خشک می‌باشد. از آنجایی که سرب بعد از مدتی دچار خوردگی می‌شود و همچنین برای سلامت بدن نیز ضرر دارد، بهتر است شیرآلات ساخته شده از برنج را برای آشپزخانه خود انتخاب نمایید. تفاوت در آلیاژ روکش موجب ایجاد تفاوت در رنگ و شکل ظاهری شیرآلات آشپزخانه می‌شود.
شیر آشپزخانه همراه با شات آف
در زمانی که به دنبال ابزاری انعطاف‌پذیر و مجزا برای استفاده از جریان آب هستید، می‌توانید در کنار هر یک از مدل‌های معرفی شده در این مقاله، شیر آبی با عنوان شات آف در کنار ظرفشویی نصب کنید.
این شیر دارای دسته‌ای مجزا است و به لوله آب متصل می‌شود. هنگامی که شیر آب را باز می‌کنید، نازل شات آف فعال شده و آب می‌تواند بدون مشکل به سرعت به شیر آب هدایت شود.
شیرآلات آشپزخانه با روکش کروم
شیرآلات با روکش کروم مقاومت و دوام زیادی در برابر خوردگی داشته و رنگ سفید مایل به نقره‌ای آن‌ها موجب لوکس و مدرن شدن آشپزخانه شما می‌شود. شیرآلات با روکش کروم دارای تنوع در طراحی و همینطور قیمت مناسبی نیز هستند.
شیرآلات آشپزخانه با روکش برنج
شیرآلات آشپزخانه با روکش برنج از بهترین نوع شیرآلات محسوب می‌شوند. این نوع از شیرآلات خاصیت میکروب‌کشی داشته و برای سلامت بدن انسان مفید هستند.
شیرآلات آشپزخانه با روکش برنز
از گران‌قیمت‌ترین شیرآلات آشپزخانه می‌توان به شیرآلات آشپزخانه با روکش برنز اشاره نمود. کیفیت بالا و ظاهر زیبای این محصول موجب قیمت بالای آن شده است. شیرآلات با روکش برنز مات بوده و به آشپزخانه شما سبک خاصی می‌بخشند.
شیرآلات آشپزخانه با روکش استیل
شیرآلات آشپزخانه با روکش استیل برای هر نوع دکوراسیونی مناسب هستند و به همین علت نیز طرفداران زیادی دارند. اما در زمان خرید باید به نوع ضد زنگ بودن جنس استیل آن دقت کنید. برای خرید نوع مرغوب شیرآلات آشپزخانه با روکش استیل به فروشگاه جزیره مراجعه نمایید.
شیرآلات آشپزخانه با روکش مس
از زیباترین و گران‌قیمت‌ترین شیرآلات در بازار، شیرآلات آشپزخانه با روکش مس هستند. نصب این نوع از شیرآلات جلوه‌ای خاص و کلاسیک به خانه شما می‌دهد.
جمع‌بندی
در این مقاله به انواع شیرآلات آشپزخانه اشاره کردیم. مجموعه جزیره تولیدکننده انواع شیرآلات آشپزخانه و ساختمانی بوده و با مراجعه به سایت این مجموعه می‌توانید مدل و رنگ مورد نظر خود را انتخاب کرده و محصولات را با قیمتی مناسب خریداری نمایید.
مجموعه جزیره با 18 سال تجربه و در اختیار داشتن تیمی حرفه‌ای توانست در مدت کوتاهی اعتماد خریداران را جلب نماید. برای خریداری انواع مختلف شیرآلات بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
3.5 (2 رای)